2. 2. 2012 | 5. 1. 2012 - Meander.cz

2. 2. 2012

Literární kavárna č. 76

O kočce Mňauce, pejsce Bibině a maminčině lyžařské botě

,,Knížka není ťuťuťu, ňuňuňu, fufufu... je to chytrá knížka pro malé děti." (M.Pilátová)
Stalo se vám někdy, že něco bylo jinak, než jste očekávali? Že vás místo známé zahrady překvapila studená bílá peřina? Nebo že jste se nevešli tam, kam jste se vždycky vešli? Přesně tohle se totiž stalo kočcce Mňauce, která ožila ve čtvrtek 2. února v další Literání kavárně. Jak to dopadlo s Mňaukou, to si musíte v knize přečíst sami. Ale jak malí, tak velcí určitě najdou momenty, kdy se v příběhu zvídavé kočičky poznají.
Stejně jako dětem, které pozorně poslouchaly Viktora Limra, se i dospělým návštěvníkům zalíbily hříčky autorky Violy Fischerové s češtinou. Obzvláště populárním se stalo slovo ,,pejska" jako označení pro psí slečnu.
Druhá letošní kavárna představila prostřednictvím Ivy Pecháčkové další nádherný příběh Violy Fischerové, který tentokrát naprosto unikátně ilustrovala Barbora Šlapetová (s dcerami). Jak už bývá v kavárně zvykem, nechyběl ani hudbení doprovod, tentokrát v podání Majdy Jedličková a Jana Pecháčka.
Děkujeme všem, kteří i přes opravdu třeskuté mrazy dorazili a budeme se těšit na  příští kavárnu zase za měsíc.

Tereza Belingerová

 

Fotogalerie

5. 1. 2012

Literární kavárna č. 75

Žlutí lvi

"Vždycky mě lákal hustý les za kopcem. Smrkový. Večer ty zvuky! Říkali mi, abych tam nechodil. Že prý tam žijí žlutí lvi. Žlutí."

Na lednové literární kavárně představil Petr Nikl svou knihu Žlutí lvi, která vznikla ještě za dob jeho studií v roce 1986.