O valné hromadě Svazu českých knihkupců a nakladatelů - Meander.cz

O valné hromadě Svazu českých knihkupců a nakladatelů

Vracím se po Karlově mostě z Klementina po dni stráveném na valné hromadě Svazu českých knihkupců a nakladatelů, kde bylo značně živo, protože byly volby - proběhla zřejmě generační výměna – mě též zvolili do výboru o 11 členech, co jedinou nakladatelku, čemuž nerozumím – jsem naprosto marginální nakladatel, solitér, který se nikdy s nikým nesdružuje a tvrdošíjně dělá úplně něco jinýho, než všichni ostatní. Druhá žena orgánu Svazu (nezní to supr?) Maria Olšanská je z knihkupecké sekce – majitelka několika knihkupectví a pak 9 rozhněvaných, ne již úplně mladých mužů a ne všech úplně rozhněvaných.
Na předchozí vedení je nejvíc rozhněvaný Marek Pečenka z Dokořán a paní Olšanská.

Jako šéfa svazu si pak jedenáctičlenný výbor zvolil legendu českého nakladatelstva Vladimíra Pistoria, podle jehož knihy JAK SE DĚLÁ KNIHA se už léta úspěšně řídím. Místopředsedou pak musel podle stanov být zvolen knihkupec, což je Jiří Padevět, nový ředitel Academie. Z těch dalších ve výboru bych ještě jmenovala vynikajícího knihkupce pana Seidla a taky Milana Trávníčka.

 

 


A německého šéfa gigantu Euromedie Andrease Kaulfusse, proti jehož globálním knihám na českém trhu bojuju svým druhem nakladatelování sub specie aeternitatis.

A ještě bych měla zmínit Vlastimila Ježka z Národní knihovny, který je ve výboru zřejmě kvůli svým kontaktům a přesvědčovacím schopnostem. Mým úkolem bude dostat zase v rodinách děcka ke knihám, takže jdu malovat bilboardy, které rozvěsíme po Čechách i Moravě:
BIG BROTHER IS WATCHING YOU:
už jsi dnes svým dětem čet?!!

4.11.2006